Nové PKO

Staré PKO nahradí moderný verejný priestor, chýbať nebude ani nová spoločenská hala

Bratislava 6. decembra 2010 – Spoločnosť Henbury Development, s.r.o., prebrala od 1. decembra 2010 budovy PKO. V zmysle preberacieho protokolu a zmlúv s mestom Bratislava je tak oprávnená uskutočniť odstránenie stavieb PKO. Mesto voči investorovi deklarovalo, že je pripravené presunúť naplánované podujatia do iných priestorov.

Hoci má na to investor právny titul, k celkovému odstraňovaniu PKO dosiaľ neprišlo. Dôvodom je žiadosť nového primátora Milana Ftáčnika zachovať status quo, počas ktorého sa chce detailne informovať a oboznámiť s právnym a obchodným stavom tohto projektu. Spoločnosť Henbury Development, s.r.o., sa rozhodla požiadavke vyhovieť. „Sme presvedčení, že po analýze všetkých informácií nový primátor dôjde k záveru, že projekt obnovy nábrežia, na ktorom sa pracuje už 8 rokov a ktorého prvá časť je zrealizovaná, sa nedá zastaviť,“ hovorí Štefan Beleš, predseda Predstavenstva CRESCO GROUP, a.s.

Zámerom investora, spoločnosti Henbury Development, s.r.o., je vybudovať v tejto lokalite moderný verejný priestor, kde nebude chýbať nový kultúrno-spoločenský stánok. Pribudnú lavičky, stromy, zeleň, predĺži sa promenáda. Okrem toho tu vyrastú kancelárske, obchodné a bytové priestory. Pôvodnú a schátranú budovu PKO nahradí nová kultúrno-spoločenská hala, ktorá bez problémov zvládne náročné podujatia, ako sú napríklad koncerty, hudobno-tanečné eventy, TV prenosy či prípadné výstavy, a zároveň bude spĺňať všetky požiadavky na bezpečnosť a modernú technickú vybavenosť. Napríklad požiarne predpisy, ktoré súčasné 50-ročné PKO nespĺňa, alebo nové elektrické rozvody, ktoré boli dosiaľ na väčšine podujatí suplované externými zdrojmi a rozvodmi. Zamýšľaná kapacita novej haly je 900 až 1 000 ľudí. „O umelecké diela z pôvodného PKO bude dobre postarané a naším predbežným úmyslom je zakomponovať ich do nového projektu,“ hovorí Peter Korbačka, predseda predstavenstva spoločnosti J&T REAL ESTATE, a.s. Mesto Bratislava má už na novú halu uzavretú zmluvu o prenájme na 20 rokov.

Realizácia nového projektu svojím spôsobom vracia do tejto lokality aj jej prapôvodnú funkciu. Nábrežie Dunaja malo pôvodne nadväznosť na dnes už neexistujúce bratislavské Podhradie s obytnými domami. S necitlivou likvidáciou sa začalo v 50. rokoch, keď vzniklo PKO, a neskoršia výstavba Mostu SNP definitívne zlikvidovala aj posledné zvyšky historických budov, ktoré sa v tejto lokalite nachádzali.

Developermi nového projektu sú spoločnosti J&T REAL ESTATE, a.s., a CRESCO GROUP, a.s.

O DEVELOPEROCH

CRESCO GROUP, a.s., je domáca developerská a investičná spoločnosť, ktorá vznikla v roku 1992 v Bratislave. Svoju činnosť zameriava na akvizície, plánovanie, dizajn a výstavbu komerčných, rezidenčných i svojím využitím zmiešaných objektov. Od svojho vzniku zrealizovala viac ako 200 rodinných domov a vyše 1 200 bytov. K významným projektom spoločnosti patrí španielska ambasáda, rezidencia veľvyslanca USA, rezidenčné projekty v Rusovciach, na Kramároch, rezidenčné kondomínium Pínia i ďalšie administratívne budovy v celkovej rozlohe 9 000 m2 v hlavnom meste SR. Radí sa k nim aj výstavba polyfunkčného objektu na Poštovej ulici s rozlohou 3 500 m2. CRESCO GROUP je taktiež developerom dominantného rezidenčného projektu v bratislavskom Novom Meste so 633 bytovými jednotkami a 3 800 m2 obchodných priestorov – III Veže. V súčasnosti spoločnosť CRESCO GROUP, a.s., pripravuje jeden z najvýznamnejších projektov Južné Mesto, ktorého investičný objem je 800 miliónov eur. Výstavba Južného Mesta časť Slnečnice sa začala v septembri tohto roku.

J&T REAL ESTATE, a.s., patrí medzi lídrov realitného trhu v strednej Európe, najmä na Slovensku a v Českej republike. Spoločnosť sa zameriava na realizáciu rezidenčných, kancelárskych, priemyselných a hotelových projektov. Vlajkovou loďou developera je práve čerstvo ukončený projekt RIVER PARK na nábreží Dunaja pri PKO. GRAND HOTEL KEMPINSKI HIGH TATRAS, kancelársky TOWER 115 v Bratislave a PROSEK POINT v Prahe, obytný súbor KARLOVESKÉ RAMENO a práve realizovaný kancelársky projekt WESTEND SQUARE v Bratislave či luxusné REZIDENCE KAMPA v Prahe sú len zlomkom projektov developera a v príprave sú ďalšie, ako napríklad ZUCKERMANDEL, PANORAMA CITY a iné.

KONTAKT

Peter Vrábel
mediálny zástupca investora projektu
Henbury Development, s.r.o.
vrabel@agentura-ampm.sk
+421 903 484 997

facebook Copyright © 2011 Henbury Development, s.r.o.
Kontakt  |  Ochrana údajov