Nové PKO

Bratislavčania už povedali ako ďalej s PKO

Napriek tomu, že nové vedenie mesta začiatkom mája otvorilo verejnú diskusiu o budúcej podobe Parku kultúry a oddychu, pán primátor stále nepovedal, aké riešenie svojim voličom a Bratislavčanom ponúka. Jeho predvolebný sľub, že chce zachovať maximum PKO na báze dohody s vlastníkom pozemku, pol roka po voľbách už nestačí. Najmä ak pre túto dohodu ešte nič neurobil.

Aby to pán primátor a mestskí poslanci pri rozhodovaní o budúcnosti PKO nemali také ťažké, Bratislavské noviny si u Agentúry MVK dali urobiť prieskum verejnej mienky, ktorý naznačuje, čo si vlastne myslia a želajú Bratislavčania.

Prieskum rúca hneď niekoľko mýtov, ktoré okolo PKO v poslednom období vznikli. Jedným z nich je ten, že Bratislavčania sú za zachovanie PKO v jeho súčasnej podobe. Ukazuje sa, že väčšina obyvateľov mesta chce, aby na nábreží bolo nejaké kultúrne zariadenie, Bratislavčania však netrvajú na zachovaní celého PKO, ale uspokoja sa len s jeho časťou. Dokonca tých, ktorí chcú zachovať celé PKO, je menej ako tých, ktorí sa vyslovili za jeho zbúranie a výstavbu nového kultúrneho stánku!

Vedenie mesta na záver verejnej diskusie s občanmi sľubuje reprezentatívny prieskum verejnej mienky. Je veľmi pravdepodobné, že postoj verejnosti sa dovtedy veľmi nezmení. O problematike PKO sa hovorí dlho a väčšina Bratislavčanov má o nej dostatok informácií. Na stavanie vzdušných zámkov nezostáva čas, blíži sa totiž okamih zásadného rozhodnutia. A to budú musieť urobiť aj tak len primátor a mestskí poslanci. Lebo len oni sú teraz zodpovední sa správu vecí verejných.

Autor: Radoslav Števčík, SLOVO K VECI

Zdroj: www.bratislavskenoviny.sk : Bratislavčania už povedali ako ďalej s PKO

facebook Copyright © 2011 Henbury Development, s.r.o.
Kontakt  |  Ochrana údajov